Dyskusje www.japonia.org.pl

Kultura, sztuka i historia Japonii.
Teraz jest niedziela, 31 maja 2020, 00:31

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 11:57 

Hej, pilnie potrzebuję informacji na temat japońskiego w Lublinie, słyszałam, że jest jakaś szkoła czy coś tego typu ale gdzie, co i jak tego nikt nie wie!!!! help me! :)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 12:03 

pozatym jest jeszcze inna sprawa, mianowicie chcę zrobić sobie tatuaż "wolność" po japońsku oczywiście! no i nie wiem jak to wygląda! pomocy! z góry dzięki. :D

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 14:06 
Moderator

Przepraszam Cie bardzo, czy moglbys na przyszlosc nieco konkretniej nazywac watki, ktore zakladasz? Co to znaczy WSZYSTKO? Co to ma do rzeczy ze szkola w Lublinie lub tatuazem?

Gregg

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 14:19 

W Lublinie zajęcia z japońskiego odbywają się w szkole Bushi-do przy ul. Juranda (niestety nie pamiętam numeru, ale trafić łatwo^^). Trwa to już jakieś 4 miesiące ale są dodatkowe zajęcia wyrównawcze dla osób, które dołączyły później. Lekcje są w poniedziałki o 17:30 i soboty o 11:00. [/i]

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 16:01 

To chyba będzie tak wyglądać:
自由

PS. czyta się to tak: じゆう (jiyuu)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 16:44 

[color=red][color=red]hej, dzięki, wszyscy jesteście kochani :D co ja bym bez was zrobiła :) co do tematu to co w nim złego? poprostu nic innego nie przyszło mi do głowy a poza tym temat "wszystko" jest ładny i można zawrzeć w nim...wszystko!!! czyż to nie wszpaniałe? :D [/color][/color]

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 16:50 

a tak wogóle to świetnie znaleść się w gronie osób zakochanych w tym co i ty kochasz!!! :D życie jest piękne 8) przesyłam buziaki wszystkim, bez wyjątku. jeszcze raz ogromne dzięki :D

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 17:06 
Moderator

Esther napisał(a):
[color=red][color=red]hej, dzięki, wszyscy jesteście kochani :D co ja bym bez was zrobiła :) co do tematu to co w nim złego? poprostu nic innego nie przyszło mi do głowy a poza tym temat "wszystko" jest ładny i można zawrzeć w nim...wszystko!!! czyż to nie wszpaniałe? :D [/color][/color]

Formalnie nic w tym zlego nie ma. Chodzi o to, ze te nazwy watkow powinny miec charakter informacyjny, czego mozna sie spodziewac w poscie. Poza tym, sama sobie pomozesz nazywajac watek np. "tatuaz", albo "japonski w Lublinie". Dzieki temu wieksza jest szansa, ze ktos majacy cos do powiedzenia na ww. tematy od razu tu zajrzy. A jak wyobrazasz sobie za pewien czas forum, gdy watki beda sie nazywaly "wszystko", "wspaniale", "a co tam" itd? Mowi sie takze, ze jesli cos zawiera w sobie wszystko, to faktycznie nie zawiera nic. Forum ma swoje zasady.

Ale tak czy inaczej, witaj, korzystaj i baw sie dobrze!

Gregg

Tytuł:
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2005, 17:56 
Moderator

I nie bij nas czerwienią po oczach... I staraj się jak możesz zawierać wszystko w jednym poście a jak chcesz coś dopisać to użyj opcji "edycja"...... :) Witam ale chuuu nie dam....

ps. Wcale nie kochamy

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 stycznia 2005, 11:23 

hej hej :D ogólnie jest wszystko super na tym świecie, ale mam kilka zastrzeżeń, mianowicie: pewien jeden podpadł bo napisał, a raczej zasugerował, że Esther to męskie imię!!! nie jestem mężczyzną! tylko kobietką :) a to jest najsłodsze imię pod słońcem :D (nie, no są równie fajne :) )
poza tym to kolor czerwony jest bardzo seksownym kolorem więc dlaczego nie powinnam go używać? proszę proszę!!!! :(
i jeszcze jedno, do Kaiou: dlaczego nie da chuu i dlaczego nie kocha??????
ale dzięki za pomoc bo ja to zupełnie nie wiedziałam jak coś dopisać, więc improwizowałam :D
mam jeszcze little pytanko: czym wy się tutaj zajmujecie tak na codzień? chodzi mi o tA stronę! czytacie, ściągacie?? co was jaszcze łączy? jeśli mogę wiedzieć oczywiście! nie pomyślcie, że jestem jakaś upierdliwa :D ja po prostu mam taką zasadę życiową, żeby mówić wszystko i niczego nie przeoczyć :D
nie za dużo napisałam??? :?

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 20 stycznia 2005, 15:20 
Moderator

Hi!

Pewien jeden podpadl, bo sie nie zorientowal od razu. Gdybys sie w pierwszym poscie przedstawila i przywitala to pewnie pewien jeden nie mialby watpliwosci, kto pisze.

Kolor czerwony zapewne jest seksowny, ale gdyby wszyscy szli tym kluczem i na przyklad drukowali ksiazki jadowicie czerwonym kolorem, to wszyscy szybko stracilibysmy wzrok. To sie po prostu zle czyta. Jest tez cos takiego jak netykieta. W tym przypadku chodzi o to, ze kolor zarezerwowany jest w zasadzie do wyrozniania naprawde istotnych slow, w tekscie. A najlepiej w ogole tego unikac. Caly tekst pisany czerwonym to tak jakbys wszystko wykrzyczala pelnym glosem. To tak samo jak pisanie wszystkiego wielkimi literami.

I znowu - watek nosi teraz tytul "japonski w Lublinie". To oznacza, ze nalezaloby trzymac sie tego watku i pisac na ten wlasnie temat. Jesli chcesz dowiedziec sie czegos o innych uczestnikach forum, albo przekazac cos o sobie - prosze bardzo. Tylko zaloz osobny watek i nazwij go odpowiednio. Na przyklad: O uczestnikach forum (czy jakos tak).

Pozdrawiam,

Gregg

Esther napisał(a):
hej hej :D ogólnie jest wszystko super na tym świecie, ale mam kilka zastrzeżeń, mianowicie: pewien jeden podpadł bo napisał, a raczej zasugerował, że Esther to męskie imię!!! nie jestem mężczyzną! tylko kobietką :) a to jest najsłodsze imię pod słońcem :D (nie, no są równie fajne :) )
poza tym to kolor czerwony jest bardzo seksownym kolorem więc dlaczego nie powinnam go używać? proszę proszę!!!! :(
i jeszcze jedno, do Kaiou: dlaczego nie da chuu i dlaczego nie kocha??????
ale dzięki za pomoc bo ja to zupełnie nie wiedziałam jak coś dopisać, więc improwizowałam :D
mam jeszcze little pytanko: czym wy się tutaj zajmujecie tak na codzień? chodzi mi o tA stronę! czytacie, ściągacie?? co was jaszcze łączy? jeśli mogę wiedzieć oczywiście! nie pomyślcie, że jestem jakaś upierdliwa :D ja po prostu mam taką zasadę życiową, żeby mówić wszystko i niczego nie przeoczyć :D
nie za dużo napisałam??? :?

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 21 stycznia 2005, 01:56 
Moderator

Gregg - ale w pierszym poście napisała wyraźnie "słyszAłam" :)

I odpowiem tylko na pytanie do mnie kierowane - ja chucham tylko baaaardzo nieliczne osoby (tu nawet palców jednej dłoni byłoby o wiele za dużo :wink: )

I na tym kończę off-topa i jak wspomniał Gregg, zapraszam do pisania w odpowiednich tematach (Gregg - tak czy siak tutaj w tytule widnieje wyraz "wszystko" więc dlatego pozwoliłem sobie na tego posta - no i dlatego że zostałem wyraźnie zapytany... ale tak czy siak na tym koniec, mówimy NIE off-topom)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 sierpnia 2005, 13:42 

witam :D
chciałam się spytać czy może ktoś wie kiedy dokładnie zaczyna się ten kurs japońskiego w Lbn? bo chyba bym na to poszła!
słyszałam, że chyba od początku września ale może ktoś wie coś dokładniej :roll:
może ktoś jeszcze wie ile taki kurs kosztuje?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 sierpnia 2005, 15:06 

Cześć, Esther
Uważam, że chyba byłoby najlepiej przejść się do tej szkoły albo poszukać numeru telefonu i dowiedzieć się wszystkiego samej :) Wówczas pewnie będziesz mieć chwilę by porozmawiać z kimś kompetentnym, kto udzieli Ci odpowiedzi na większość pytań.

PostNapisane: poniedziałek, 12 marca 2012, 16:41 

Od września 2012 zapraszamy do nowego oddziału ICHIGO w Lublinie. Zajęcia prowadzone są przez Japończyków. Więcej informacji na stronie www.ichigo.pl

Strefa czasowa: UTC + 1