Dyskusje www.japonia.org.pl

Kultura, sztuka i historia Japonii.
Teraz jest piątek, 29 maja 2020, 08:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: koncert: Mono
PostNapisane: poniedziałek, 7 czerwca 2004, 18:41 

22 czerwca w warszawskim klubie Jazzgot (http://www.jazzgot.com.pl) wystapi japonska grupa Mono:

"Pochodzą z Tokyo. Debiutowali w kultowej nowojorskiej wytwórni Johna Zorna Tzadik. Najnowszy, trzeci album nagrywali pod czujnym okiem chicagowskiego guru noise`u Steve`a Albini.

Kwartet Mono przy pomocy klasycznie rockowego instrumentarium łączy w jedno wątki minimalizmu, psychodelii, trance rocka uzyskując wyraziste brzmienie porównywane z dokonaniami Sonic Youth, Grateful Dead, Godspeed You Black Emperor czy Mogwai. Ich muzyka jest prosta, piękna i zaskakująco komunikatywna. Szorstka i intensywna, leniwa i liryczna jednocześnie. Smutne, hipnotyczne plamy dźwięku zlewają się z symfonicznym rozmachem pulsujących psychodelią erupcji dźwięku. Długie instrumentalne kompozycje powoli rozwijają się ewoluując w stronę coraz bardziej ekstatycznego, niemal rytualnego zgiełku. "Napisanie trzyminutowej piosenki przychodzi nam z trudem" - przyznaje gitarzysta Takakira Goto. "Traktujemy nasze utwory jak opowieści. Krótkie historie, których opowiedzenie zajmuje ci jednak więcej czasu. Jesteśmy zespołem instrumentalnym - dodaje - i pewnie dlatego publiczność traktuje nasze występy bardzo emocjonalnie. Najgłębsze emocje są nieosiągalne dla języka. Oprawa naszych koncertów jest minimalna, gramy zwykle przy przygaszonych światłach starając się pozostawić ludziom jak najwięcej miejsca dla ich wyobraźni i własnych eksploracji naszej muzyki".

wiecej informacji o zespole na stronie http://www.mono-44.com

sklad:
Takaakira Goto - gitara
Tamak - bas
Yasunori Takada- bębny
Yoda - gitara

start 21.oo
bilety 30/35,- (25,-przedsprzedaż)"

Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2004, 09:54 

Wlasnie sobie slucham "Walking Cloud and Deep Red Sky...". Przednia muzyka, oczywiście jeżeli ktos lubi postrock i noise ;-)
Ktos sie wybiera? Czy ktos sie orientuje gdzie poza PKiN mozna dostac biletki do Jazzgotu?

Pozdrowienia
ookami

Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2004, 12:43 

wielkie dzieki za informacje ArtS. z pewnoscia sie pojawie. Takiego koncertu nie mozna przegapic - mam nadzieje, ze sa tak dobrzy jak piszesz bo jeszcze ich nie slyszalem. Postaram sie sciagnac cos przed koncertem, zeby mniej wiecej wiedziec z czym mam do czynienia.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2004, 13:12 
Moderator

Rzeczywiscie. Brzmi i wyglada to nieziemsko. Mam zamiar sie wybrac, jesli tylko zdaze kupic bilety.

Gregg

Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2004, 15:14 

Hehe, to nie ja pisalem, ja tylko wlepilem info. :-) Niemniej sam tez uwazam ze sa dobrzy, choc moze nieco wtorni... Mimo to na koncercie bede na 90% - mam wrazenie ze taka muzyka dobrze wypada na zywo, poza tym debiut zespolu naprawde mi sie podoba (najnowszej nie slyszalem jeszcze, a dwojka nieco nudzi).

Bilety w przedsprzedazy do nabycia w ksiegarni CSW - Zamek Ujazdowski oraz w sklepie Hey Joe (na tylach kina Relax)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2004, 23:20 

ArtS. napisał(a):
Hehe, to nie ja pisalem, ja tylko wlepilem info. :-)

Jasne - chodzilo mi w zasadzie o porownanie do Mogwai - dla mnie magiczna nazwa. "God made guitars for Mogwai" ;) A skoro jestesmy juz w temacie to znacie moze inne zespoly japonskie, ktore graja wlasnie cos zblizonego do post-rocka w wydaniu a'la godspeed, mogwai, exposions in the sky.

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 11 czerwca 2004, 19:23 

Hmm, Japonczycy jakos malo kojarza mi sie z post-rockiem i chyba nic mi nie przychodzi do glowy :-(
Mozesz sprobowac Dousidz, wydali jedna plyte pt. "Empties" dla Tzadika w 2001 r. Niewatpliwie jest tam sporo giatowego brudu i halasu wlasnie a'la wczesny Mogwai, czy Sonic youth, ale calosc doprawiona jest elektronika, trip-hopowymi rytmami i kobiecym wokalem, tak wiec w ostatecznym rozrachunku troche daleko jej do wymienionych zespolow ;-) Tak czy inaczej plyta bardzo fajna i polecam :-)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2004, 22:38 

brzmi to zachęcająco...tzn. to co było napisane o zespole, bo muzyki jeszcze nie było mi dane posłuchać i prawdopodobnie usłyszę dopiero na koncercie, na ktoory postaram się przybyć :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2004, 21:26 

wybralem sie wczoraj w poszukiwaniu biletow i niestety w Hey Joe jednak nie maja... podobno byly jakies klopoty z dodrukiem, ale powinny byc w Shortcut (tak to sie chyba nazywa, na dole w Trafficu).

ja bede na pewno, jeszcze nie wiem czy w jakimkolwiek towarzystwie, ale jakby ktos chcial pogadac o zakreconych sciezkach muzy japonskiej to lapac chudego czlowieka, ok. 180 cm wzrostu, krotko ostrzyzonego, z wasami i brodka oraz w okularach :-)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2004, 12:00 
Moderator

W Hej Joe poczatkowo w ogole nie wiedzieli, ze maja miec takie bilety. Szerokie oczy robili.

Natomiast dostalem je w shortcut w Trafficu.

Do zobaczenia na mono!

Gregg

ps. Byc moze znowu wezme paleczki do jedzenia dla rozpoznania ;)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2004, 14:52 

tja...też dzisiaj szukałam biletoow, pan w Hey Joe bardzo mi się tłumaczył, a w samym Jazzgot'cie żywego ducha nie było, chociaż był otwarty ==;;;

ech, mam nadzieję że jutro jeszcze w Traffic'u będą bo inaczej się pot...łuczę ;) dzisiaj już nie mam siły wychodzić z domu X_x przewiało mnie za wszystkie czasy i nie wiem czy włosy rozczeszę czy mi ten jeden wielki dred zostanie :P

~*~

bilety były :D więc się zjawię. teraz 2 pytania dla bardziej zorientowanych w temacie.

1) ile potrwa koncert? (bo mam ostatni autobus o 23, a nocny co godzinę, zresztą sama to ja nie chcę na przystanku stać ==;;; )

2) czy można wnieść aparat fotograficzny i robić zdjęcia w trakcie koncertu?

Tytuł: Mono w Krakowie
PostNapisane: piątek, 18 czerwca 2004, 11:27 

Jesli ktos jest z Krakowa, to ich koncert bedzie w klubie "Re" na sw.Krzyza 4 w poniedzialek 21.06 o godz. 20.00

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2004, 00:22 

fishtank: wlasnie, dosyc przypadkowo, trafilem na zespol Sangatsu - mysle ze powinienes sie zainteresowac: http://www.din.or.jp/~michito/sangatsu/en/

i3: niestety nie znam odpowiedzi na zadne z pytan... watpliwe aby zagrali ponad 2 godziny, a jaka bedzie obsuwa to pewnie i sam organizator nie wie...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 czerwca 2004, 06:30 

ArtS. napisał(a):
fishtank: wlasnie, dosyc przypadkowo, trafilem na zespol Sangatsu - mysle ze powinienes sie zainteresowac: http://www.din.or.jp/~michito/sangatsu/en/

Dzieki, postaram sie mu przyjrzec w wolnej chwili

Najprawdopodobniej bede ze znajomym. Tak sie jakos zlozylo, ze tego samego dnia o 15 mam egzamin wstepny z gramatyki j.polskiego wiec bede "odswietnie" ubrany, a nastepnego dnia o 9:00 egzamin z angielskiego i tez wolalbym, zeby skonczyli nie za pozno, choc wydaje mi sie ze jazda nocnym i tak mnie nie ominie.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 czerwca 2004, 11:14 

fishtank -> taki mały off-topic, na egzaminy z gramy i anglika na japonistykę nie jest wymagany strooj galowy, przynajmniej w zeszłym roku ludzie przychodzili w jeansach i T-shirtach i nikt absolutnie nic nie moowił i nie miał żadnych problemoow. Na galowo polecam ubrać się na ustną, tam jest to bardzo dobrze widziane :)

ArtS. -> thx anyway.

Ja będę z siostrzyczką ktoora napaliła się na zespooł po wysłuchaniu audycji Makaka w radiu 94 FM ;) hech...może znajdzie się też jedna znajoma ^^

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1