Dyskusje www.japonia.org.pl

Kultura, sztuka i historia Japonii.
Teraz jest piątek, 29 maja 2020, 08:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 czerwca 2004, 15:25 

i3 napisał(a):
fishtank -> taki mały off-topic, na egzaminy z gramy i anglika na japonistykę nie jest wymagany strooj galowy

Oczywiscie, ze nie jest jak ktos chce moze przyjsc nawet w krotkich spodenkach. Ale to juz kwestia internalizacji pewnych zasad.

Czy jezeli ktos bedzie robil zdjecia mozna liczyc na skany? Jezeli tak to prosze o kontakt na privie. Bede wdzieczny.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 czerwca 2004, 16:38 

Super, czyli zbierze sie spore towarzycho :D Ja pewno bede w czarnych bojowkach i jasnym polo, poza tym cale to wydarzenie zmusilo mnie do spojrzenia w lustro i ze zdziwieniem skonstatowalem, ze nie jestem juz krotko obstrzyzony, a raczje srednio i sterczaco :wink:

Znalezc sie pewno znajdziemy. Ze zdjeciami ja bym zaryzykowal, organizator jest spoko, wladze Jazzgotu chyba tez... co prawda bylem tam spory kawalek czasu temu ostatnio, ale nic mi nie sprawdzali...

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 czerwca 2004, 20:21 

fishtank napisał(a):
Oczywiscie, ze nie jest jak ktos chce moze przyjsc nawet w krotkich spodenkach. Ale to juz kwestia internalizacji pewnych zasad.

zgadzam sie, bo sama brykałam na galowo, ale gdybym nie miała czasu przebrać się na koncert, wypośrodkowałabym z ubraniem, żeby nie iść na koncert w białej bluzce na guziczki :P

i jakby co ja biorę aparat, najwyżej go zostawię w depozycie ( o ile taki w Jazzgocie będzie, jak nie to postaram się zdążyć dobiec na Centralny i wsadzić go do jakiegoś depozytu dworcowego^^;;; ). tyle że jeżeli na koncercie będzie ciemno, to boję się że flesz może trochę irytować...zobaczę. jak będę miała fotki, jeśli będę miała, to się podzielę :D

do zobaczenia lub nie ^^;;;

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 czerwca 2004, 22:52 

no i nikogo nie spotkalem :? rozgladalem sie przed koncertem i po, ale nikogo odpowiadajacego opisowi nie zauwazylem... mowi sie trudno, a koncert naprawde milutki, szkoda ze tylko godzine i tak slaby kontakt mieli z publicznoscia (jak sie zdazylem zorientowac po koncercie wydawali sie calkiem mili i towarzyscy, wiec nie rozumiem czemu). do tej pory dzwoni mi w uszach :D

fishtank: jakbys mogl to porownac do wystepu Mogwai, ktorego nie dane mi bylo zobaczyc...

i3: pisze sie na zdjecia :wink:

Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 czerwca 2004, 12:11 

Ale ja nigdzie nie pisalem ze bylem na koncercie MOgwai :) wtedy jeszcze nie znalem tego zespolu. Tez nikogo nie spotkalem ale przyszedlem punktualnie i w klubie juz byl spory tlum. Nastepny koncert jaki urzadzi pan Witkowski powinien byc open-air - najlepiej jakis festiwal.

Koncert tez bardzo mi sie spodobal - szczegolnie trzeci utwor - ten w ktorym byly najciezsze przestery. Moge go porownac do wystepu Acid Mothers Temple w CSW, ktorego nie udalo im sie przebic - ale trudno przebic takiego gitarzyste jakim jest M.Kawabata. W sumie mono nie gralo nic specjalnie odkrywczego ale dobrze sie tego sluchalo - o wiele lepiej niz na plycie.

Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 czerwca 2004, 13:29 

ja spotkałam dwie koleżanki ze studioow :P ale nikogo z Was raczej nie wyłapałam, chociaż jak siedziałam już przy wyjściu to przechodził jakiś chłopak z pałeczkami ^^'
hech, ja siedziałam sobie w gruncie rzeczy z boku na krzesełku i wyskakiwałam tylko co jakiś czas robić zdjęcia pod scenę, ale w sumie będą one raczej mono-tematyczne :P (znaczy się zafascynowałam się w gruncie rzeczy tylko jednym członkiem zespołu *^^*), no i raczej robione pod tym samym kątem i z tego samego miejsca, mam tylko nadzieje że w ogoole wyjdą. Klisza cała poszła, postaram się wywołać w piątek (bo dopiero wtedy siez domu ruszę).
Mi się koncert STRASZNIE podobał, oni są niesamowici. Miło było popatrzeć, jak żyją tym co robią. Moim zdaniem ten ich kiepski kontakt z publicznością wynikał właśnie z tego, jak pochłonięci byli grą i jak bardzo się w to wczuwali. Oj potrafią przekazać emocje.
I rzeczywiście, po koncercie byli bardzo sympatyczni, można było z nimi pogadać, dawali autografy i nawet zrobili sobie zdjęcie ze mną i siorką :D hech, ale mnie wciął pan "doskonały" (BTW, w Wawie można kupić taką koszulkę:P) ktoorego poprosiłam po japońsku, czy mogę sobie zrobić z nimi zdjęcie, na co on spytał mnie po angielsku, dlaczego moowię po japońsku ^^''''''
pozdrawiam wszystkich obecnych na koncercie, choć niespotkanych :)

Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 czerwca 2004, 14:14 
Moderator

[quote="i3"]ja spotkałam dwie koleżanki ze studioow :P ale nikogo z Was raczej nie wyłapałam, chociaż jak siedziałam już przy wyjściu to przechodził jakiś chłopak z pałeczkami ^^'

pozdrawiam wszystkich obecnych na koncercie, choć niespotkanych :)[/quote]

Hi!

No ja ostatecznie tym razem nie wzialem ze soba paleczek. Ostatnio (na Yamato) nie sprawdzily sie. A teraz okazuje sie, ze sa nasladowcy ;) (sprecyzujmy - chodzi o paleczki do jedzenia, nie perkusyjne). Siedzialem tuz pod lewym glosnikiem (koszulka Siemensa MC60) i troche na dole schodkow. Co ciekawe - nie ogluchlem.

Mono dalo czadu, fajnie bylo przyjsc na miejsce pol godziny przed planowanym rozpoczeciem - zagrali kilka utworow w ramach strojenia i rozgrzewki. Sam koncert rozpoczal sie z opoznieniem prawie godzinnym, co dalo sie we znaki, bo zar byl niemilosierny.

No i nie bisowali :(

Pozdrawiam!

Gregg

Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 czerwca 2004, 17:09 

Ha, czyli nie tylko ja jestem slepy :D Gregg - stalem w drugim rzedzie po lewej stronie sceny, wiec zapewne tuz obok Ciebie...

fishtank - sorry, deklarowales sie jako fan Mogwai i jakos tak automatycznie zalozylem, ze nie mogles przepuscic koncertu... AMT to jednak inna stylistyka, bardziej pod lata 70-te niz post-rock, ale generalnie na mnie tez ich koncert zrobil wieksze wrazenie (czekam na pelny sklad w listopadzie). Ogolnie natomiast ciesze sie, ze zagrali sporo z debiutu, ktory jest wlasnie najbardziej halasliwy i do mnie przemawia najbardziej. Autografy na booklecie zebralem, dzwiek byl w porzadku, publika rowniez (troche sie balem o pogaduchy przy piwie zaklocajace te subtelne partie, ale bylo ok), tak wiec wrazenia ogolnie pozytywne (mimo rzeczywiscie przesadnej obsuwy, tym bardziej ze probe dzwieku skonczyli jakies 20 minut przed terminem rozpoczecia, wiec nie wiem czemu potem tak sie grzebali - pewno klub chcial na piwie zarobic :? ).

A nastepny koncert organizowany przez M. Witkowskiego to przewspaniale ONJE w Cieszynie... ktos sie wybiera??

PS. nastepnym razem wszyscy przebieramy sie w skafandry kosmiczne celem wzajemnego rozpoznania :wink:

Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 czerwca 2004, 17:28 

hech, to my się chyba jakoś porozumieliśmy, bo ja siedziałam z lewej strony przy lewym głośniku na krzesełku przy schodkach :P (czarna spoodnica, czerwono-czarna bluzka, rajstopy kratka,zielone końcoowki włosoow), pewnie Greggowi parę razy scenę zasłoniłam przeciskając się, żeby zdjęcie zrobić :P jednakowoż nie kojarzę żadnej koszulki Siemens'a, ale byłam zapatrzona w scenę^^' nawet udało mi się znaleźć kostkę od gry (złamaną chyba^^') niach niach niach^^
i tak, były to pałeczki do jedzenia, o ile mnie wzrok nie mylił...a trochę przydymiony był.
co do bisoow, to jeden chłopak obok mnie gadał z orgiem, ktoory gadał z Mono, Mono powiedzieli, że NIGDY nie bisują, więc nie mamy co mieć do nich pretensji, że nas olali. Tyle dobrze, chociaż za krootko jak dla mnie...ech...

Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 czerwca 2004, 23:48 

Widze, ze towarzystwo na forum jest lewicujace - tez stalem z lewej strony tyle, ze stylu przy barze przez co wiele wrazen wzrokowych mnie ominelo mimo, iz jestem w miare wysoki :( Rzeczywiscie nastepnym razem powinnismy wszyscy ubrac sie tak samo (moga byc skafandry) ;)

AMT jak najbardziej inna stylistyka, ale oba zespoly okreslane sa jako psychodeliczne - z tym ze Mono gra bardziej "emocjonalna" psychodele a AMT duzo glebsza. :) Tez czekam juz na ich wystep, ale mysle ze wakacje i poczatek roku akademickiego szybko mina.

Jezeli chodzi o bis to tez sie zdziwilem dlaczego nie zagrali, ale podszedlem do sprawy z pokora i stwierdzilem, ze pewnie maja jakies powody, wiec nie moge ich oceniac nie znajac ich. NAtomiast wyczhodzac uslyszalem kilka nieprzyjemnych, wulgarnych komentarzy (pachnacych co prawda alkoholem) dotyczacych zespolu. Mimo wszystko ktos powinien poinformowac publicznosc, ze taki maja zwyczaj, by uniknac nieporozumien.

Do Cieszyna wybieram sie na festiwal wiec koncert Otomo jak najbardziej wchodzi w gre choc za jego muzyke jeszcze sie nie zabralem (jak dotad mialem nieudane podejscie pod jego plyte "We Insist"). Ogolnie malo "ciezszej" awangardy slucham. Moze napiszesz cos ArtS. o ONJE?

Ciesze sie, ze wszystkim sie podobalo. Polece przy okazji koncert. Nie sa to muzycy japonscy ale graja w podobnym stylu co Mono (porownywani sa do tych samych zespolow :) Sonic Youth i GYBE). Mianowicie 15 lipca w Warszawie w Fabryce Trzciny zagra Explosions In THe Sky. Bilety 45zł.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2004, 14:51 
Moderator

[quote="i3"]hech, to my się chyba jakoś porozumieliśmy, bo ja siedziałam z lewej strony przy lewym głośniku na krzesełku przy schodkach :P (czarna spoodnica, czerwono-czarna bluzka, rajstopy kratka,zielone końcoowki włosoow), pewnie Greggowi parę razy scenę zasłoniłam przeciskając się, żeby zdjęcie zrobić :P jednakowoż nie kojarzę żadnej koszulki Siemens'a, ale byłam zapatrzona w scenę^^' nawet udało mi się znaleźć kostkę od gry (złamaną chyba^^') niach niach niach^^
i tak, były to pałeczki do jedzenia, o ile mnie wzrok nie mylił...a trochę przydymiony był.
co do bisoow, to jeden chłopak obok mnie gadał z orgiem, ktoory gadał z Mono, Mono powiedzieli, że NIGDY nie bisują, więc nie mamy co mieć do nich pretensji, że nas olali. Tyle dobrze, chociaż za krootko jak dla mnie...ech...[/quote]

To ja juz przypominam sobie Ciebie, zwlaszcza po wzmiance z aparatem. Ja mialem taka koszulke z jasnymi napisami na dlugich rekawach i bylem ze znajoma, ktora troche siedziala na samym dole schodkow. I piwo sobie postawilismy na glosniku ;). Bawilem sie takze komorka w robienie zdjec (wyszlo kilka nienajgorzej z proby przed koncertem).

Kostka to fajna pamiatka, zazdroszcze!

Bisy (czy raczej ich brak) jakos przezylem, slucham CDka. We wnetrzu okladki jest czerwona kartka papieru przeznaczona do zlozenia papierowego zurawia (przepis na zurawia origami znajduje sie na stronie Mono).

Pozdrawiam i do zobaczenia next time!

Gregg

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2004, 19:18 

ONJE to zupelnie odrebny projekt Otomo Yoshihide, tak wiec zeby zorientowac sie co do koncertu musisz posluchac plyt firmowanych tym szyldem... Tak wlasciwie zaczelo sie od ONJQ czyli kwintetu jazzowego, ktory laczyl gesty i "masywny" free-jazz z dzwiekami fal sinusoidalnych. Ich debiutancki album "Flutter" jest rzeczywiscie dosc ciezki w odbiorze, ale juz nastepne plyty to mistrzostwo - zwlaszcza "ONJQ Live" i "Tails Out". Jest to na pewno bardzo zlozona muzyka, na przodzie wyja dwa saksofony, z boku przesterowana gitara Otomo a w tle sekcja - strasznie duzo sie dzieje na raz, przez co moze byc nieco ciezko to ogarnac. Ale ile w tej muzyce jest pierwotnej energii!! Jesli znasz takie sklady jak Masada czy Vandermark 5 to ONJQ pod tym wzgledem jest nieco zblizony...

W miedzyczasie natomiast zespol nagral dwie nieco odmienne plyty: "ONJQ+OE" z dj'em oraz wlasnie, jako ONJE, "Dreams", czyli plyte z rozimprowizowanymi piosenkami. Otomo zaprosil do wspolpracy dwie znane acz "alternatywne" wokalistki: Jun Togawa i Phew, z czego ta druga ma byc obecna na koncercie. Spodziewam sie wiec ze zagraja wiekszosc materialu wlasnie z "Dreams", aczkolwiek licze rowniez na jazzowy repertuar ONJQ. Po dokladniejsze recenzje polecam odwiedzic srtone http://www.emd.pl - jesli dobrze pamietam wiekszosc plyt powinna byc tam rzeczowo omowiona.

Dla mnie osobiscie to niesamowite wydarzenie sie szykuje... glownie ze wzgledu na obecnosc Phew, z ktora normalnie chyba nie koncertuja... no i fakt ze plyty "Dreams", "ONJQ Live" i "Tails Out" uwazam za wielkie!! Niestety moja obecnosc stoi pod znakiem zapytania, nie bardzo bede mogl sie wybrac na caly festiwal, ale na koncert mam nadzieje jakos dotrzec...

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2004, 21:58 

jakby co mam już zdjęcia z koncertu...mogą być, chociaż ujęcia mi się nie podobają...:/ niestety nie mam kasy żeby pstrykać 3 klisze na koncert, a ruszające się postacie trudno się łapie w dobrym momencie. jakby co, zapraszam chętnych na nie, wywołałam z zapisem na płytę, więc mają ładną jakość. ale, każde ma 1,5 mb (około) a ja jeszcze nie mam Neostrady >< i nieprędko mieć będę, więc z przesyłaniem może być problem...no nic, tyle mojego :)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 26 czerwca 2004, 18:38 

hmm, jesli masz mozliwosc wypalenia to najlepiej chyba po prostu wymienic sie CDr'ami, niz meczyc z przesylem siecia...

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 26 czerwca 2004, 23:23 

Wymiana cdr tez wydaje mi sie rozsadna, szczegolnie, ze zawsze ktos z nas moze uzyczyc nagrywarki jakbyc nie posiadala

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1