Dyskusje www.japonia.org.pl
http://www.japonia.org.pl/forum/

Mistrzostwa Polski w Sumo - 17.03 Wasilków
http://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=1340
Strona 1 z 1

Autor:  noel [ środa, 14 marca 2007, 12:36 ]
Tytuł:  Mistrzostwa Polski w Sumo - 17.03 Wasilków

W Wasilkowie zostaną rozegrane mistrzostwa kraju kadetów, a swoje umiejętności zademonstrują również seniorzy i młodzicy.

Cieszę się, że znów będziemy gościć w naszym regionie krajową czołówkę. Spodziewam się nie lada emocji - mówi prezes Sumo Kolucha Białystok i organizator zawodów Wiesław Koluch.

Podlaski klub jest jednym z najsilniejszych w Polsce, w tej wywodzącej się z Japonii i niezwykle popularnej w Kraju Kwitnącej Wiśni dyscyplinie sportu. Kiedy niedawno wzmocnił go jeszcze utytułowany Robert Paczków, to wśród seniorów trudno będzie komukolwiek z nim rywalizować. Młodzież też odnosi sukcesy, ale konkurencja jest większa.

- W mistrzostwach kadetów liczymy na sukcesy. Na podium powinni stanąć: Paweł Biłka, Patryk Perkowski, Grzegorz Wasiluk, Wiesław Karol Koluch, Piotr Dąbrowski i Piotr Klimaszewskim - dodaje Wiesław Koluch.

Ciekawie zapowiada się też turniej basho seniorów. Białostoczanie wystąpią w silnym składzie: Robert Paczków, Edward Koluch, Mirosław Wolszczak i Tomasz Kułakowski.

- Sumo bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju. Chce je uprawiać coraz więcej młodzieży i chyba warto przyjechać do Wasilkowa, by zobaczyć, jak pięknie wyglądają walki i jak ciekawa jest rywalizacja - uważa Wiesław Koluch, który piastuje funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Sumo.

W mistrzostwach, które zostaną przeprowadzone w wasilkowskim ośrodku "Nad Zalewem", wystartuje około 80 zawodników z kilkunastu klubów.

Patronat nad mistrzostwami objęła wicemarszałek sejmu Genowefa Wiśniowska. Fundatorem Pucharu w pokazowym turniej młodzików jest Jarosław Dziemian.
Źródło: http://www.bialystokonline.pl


TERMIN: 17.03.2007, godz. 11.00
MIEJSCE: Wasilków, ośrodek "Nad Zalewem"
CENA: wstęp wolny

noel ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/