Dyskusje www.japonia.org.pl

Kultura, sztuka i historia Japonii.
Teraz jest czwartek, 9 lipca 2020, 15:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 4 lutego 2008, 15:37 
Moderator

Zdjęcia składające się na cykl NIHON powstały na przestrzeni dwóch ostatnich lat podczas kilku moich wizyt w Japonii. Fotografując przede wszystkim ludzi starałem się zapisać formalną, emocjonalną i egzystencjalną prawdę poruszającą mnie w danym czasie. Wycinając starannie z otaczającej mnie przestrzeni tylko niewielkie jej fragmenty, zamknięte w czasie metafizyczne momenty, stworzyłem swoje własne opowieści... - mówi Tomek Niewiadomski

Fotografie wykonane zostały w unikalnej technice platinum/palladium na papierze czerpanym. Jest to archiwalna technika wywoływania odbitek, której początki sięgają połowy XVIII wieku. Stworzenie odbitki w platinium/palladium to bardzo pracochłonny i złożony proces wyborów i decyzji, mających wpływ na ostateczny efekt. Na najwyższej jakości papier czerpany, produkowany tylko w kilku miejscach na świecie nanosi się pędzlami światłoczułą substancję na bazie metali szlachetnych takich jak palladium czy platyna. Charakterystyczną cechą tej techniki są: nadzwyczajna jakość i trwałość odbitek, subtelne przejścia tonalne oraz niepowtarzalność.

Tomek Niewiadomski rocznik 1974. Wiedzę i doświadczenie zawodowe w zakresie fotografii zdobywał w Australii, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Uczeń Davida Michela Kennedy'ego i Paula Aresu. Absolwent School of Fine Arts-Photography w Sydney. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych m. in. „Chiny Kraj Środka“ - indywidualna wystawa w 2006 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie i „Jedna pasja, dwie wizje“ z Davidem Michaelem Kennedym w Fabryce Trzciny w Warszawie w 2005 r. W 2007 r. w Królikarni uczestniczył w zbiorowej wystawie fotografów Galerii 65 – „W.W.D.M.K.T.S.J.P.A.W.T.N.“
Od 2006 r. współpracuje z japońskim projektantem mody – Yohji Yamamoto.

Mała próbka zdjęć:
http://www.kultura.wp.pl/gid,9601492,galeria.html

MIEJSCE: Galeria 65, ul. Bema 65 lok.8, Warszawa
TERMIN: 05-29.02.2008 (wt.-pt. 13.00-18.00, sob. 11.00-14.00)

noel ;)

Strefa czasowa: UTC + 1