Dyskusje www.japonia.org.pl
http://www.japonia.org.pl/forum/

"Poczuj smak Orientu" - marzec - Katowice
http://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=1715
Strona 1 z 1

Autor:  noel [ niedziela, 1 marca 2009, 14:16 ]
Tytuł:  "Poczuj smak Orientu" - marzec - Katowice

Z początkiem marca rusza na Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego projekt „Poczuj smak Orientu” - skierowana do studentów śląskich uczelni impreza promująca kulturę Japonii.

Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza rusza z początkiem marca. Będą to prelekcje na terenie Akademii Ekonomicznej w Katowicach, które będą dotyczyć szeroko rozumianej kultury japońskiej i zostaną połączone
z pokazem sztuk walki.

Druga część to "Dni kultury japońskiej", które odbędą się 14 i 15 marca w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. Podczas tego wydarzenia przewidziano pokaz filmów japońskich poprzedzonych krótkimi wykładami specjalistów z dziedziny kinematografii, pokaz zakładania kimona wraz z komentarzem w języku japońskim, ceremonię picia herbaty oraz pokaz walki mieczem. Zobaczymy też pokaz jednego z tradycyjnych tańców japońskich. Warsztaty poprowadzą zaproszeni goście specjalizujący się w jednej z omawianych dziedzin. Przewidziane są zajęcia z zakresu tworzenia ikebany, origami, tanka i haiku oraz tradycyjnego malowania tuszem. Planowane są również atrakcje dla wielbicieli Mangi i Anime. Oprócz warsztatów, w ramach projektu odbędzie się również prelekcja z udziałem gościa z Ambasady Japonii w Polsce. Dodatkową atrakcją będzie wystawa laleczek wykonanych przez artystkę Sumi Matsunaga, pokazem fotografii z Sycia codziennego autorstwa Yukari Ota oraz wieloma innymi atrakcjami.


Strona imprezy: http://www.paneuropa.eu.org/smakorientu/

Źródło: http://katowice.dlastudenta.pl/studia/a ... 33212.html

noel ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/