Dyskusje www.japonia.org.pl
http://www.japonia.org.pl/forum/

Wykłady o kulturze Japonii [Białystok]
http://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=1826
Strona 1 z 1

Autor:  noel [ piątek, 4 grudnia 2009, 21:42 ]
Tytuł:  Wykłady o kulturze Japonii [Białystok]

TERMIN: 12.12.2009, godz. 11.30-13.00
MIEJSCE: Wydział Historyczno-Socjologiczny (sala 108A, I piętro), Uniwersytet w Białymstoku , Plac Uniwersytecki 1 (naprzeciwko "Centralu")
OPIS: Od 12 grudnia 2009 roku Stowarzyszenie "Sakura no Ki" rozpocznie nową serię wykładów pod tytułem: "Japonia - bliska i daleka". Wykłady będą się odbywać co 4-6 tygodni i w ich ramach będzie można obejrzeć trudno dostępne filmy dokumentalne o Japonii, zobaczyć japońskie reklamy, przymierzyć kimono, oraz dowiedzieć się masy ciekawostek i faktów z życia Japończyków. Każde spotkanie będzie miało wyznaczoną inną tematykę. W tej chwili znane są tematyki 4 najbliższych spotkań. Są to:
1. Wstęp do kultury Japonii - pokaz filmu "Atlas świata - tajemnice Japonii odkryte", pokaz reklam, oraz garść ciekawostek ze współczesnej kultury Japonii.
2. Szogun - pan i władca - pokaz filmu z serii BBC "Wielcy wodzowie - Szogun".
3. Kimona japońskie - na tymże wykładzie będzie można przymierzyć kimono oraz dowiedzieć się masy ciekawych rzeczy ostrojach noszonych w dawnej i dzisiejszej Japonii.
4. Gejsze kontra Yoshiwara - dwa światy, czyli o erotyce w dawnej Japonii - pokaz filmu "Jak zostać współczesną gejszą".

Źródło: http://anime.com.pl/Wyklady_o_kulturze_ ... ,4864.html

noel ;)

Autor:  noel [ wtorek, 2 marca 2010, 19:51 ]
Tytuł:  Re: Wykłady o kulturze Japonii [Białystok]

TERMIN: 7.03.2010, godz. 12.30
MIEJSCE: Wydział Historyczno-Socjologiczny (sala 108A, I piętro), Uniwersytet w Białymstoku , Plac Uniwersytecki 1 (naprzeciwko "Centralu")
OPIS: Kimona japońskie - na tymże wykładzie będzie można przymierzyć kimono oraz dowiedzieć się masy ciekawych rzeczy ostrojach noszonych w dawnej i dzisiejszej Japonii.

TERMIN: 20.03.2010, godz. 13.00
MIEJSCE: jw.
OPIS: Ze względu na tematykę wykładu (gejsze oraz Yoshiwara), przeznaczoną dla osób dorosłych, w wykładzie będą mogły uczestniczyć jedynie osoby powyżej 16 roku życia.

Źródło: http://snk.skyace.org/

Osobiste wrażenia - byłam na spotkaniu drugim, który poświęcony był w znacznej części Toyotomi Hideyoshiemu. Wyświetlany dokument raczej kiepski pod względem informacyjnym, za to przyjemny w odbiorze od strony kostiumowej. Sam wykład też bez rewelacji - mało konkretnych informacji, dużo ogólników, na dodatek prelegentkę zmogła choroba, co także miało wpływ na jakośc wykładu. Ponieważ "Sakura no Ki" to stowarzyszenie m&a to i tego akcentu nie mogło zabraknąć na wykładzie. Ostatnie 20 minut męczyłam się słuchając skrótowej fabuły mang/anime, które w jakis sposób nawiązywały do omawianego tematu. Ale może z czasem formuła wykładów zacznie się rozkręcać. Czekam przede wszystkim na wykład o Yoshiwarze i doprawdy jestem ciekawa czy ktoś będzie weryfikował wiek uczestników prelekcji.

noel ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/