Dyskusje www.japonia.org.pl
http://www.japonia.org.pl/forum/

Japonia w Zoo - 21.05.2011 [Warszawa]
http://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=2006
Strona 1 z 1

Autor:  noel [ środa, 11 maja 2011, 13:53 ]
Tytuł:  Japonia w Zoo - 21.05.2011 [Warszawa]

TERMIN: 21.05.2011, godz. 11.00-16.00
MIEJSCE: Warszawsie ZOO, ul. Ratuszowa 1/3
OPIS: Na gości ogrodu zoologicznego czekają nie lada atrakcje: pokazy i lekcje parzenia herbaty, treningi japońskich sztuk walki, warsztaty origami, kaligrafii, tańca, gier japońskich, lekcje języka japońskiego i posługiwania się pałeczkami. W międzyczasie będzie można posilić się sushi i obejrzeć wystawę drzewek bonsai oraz prac, które do tej pory zwyciężyły w wyżej wspomnianym konkursie UNESCO.

Dużą atrakcją jest gościnny występ uczniów Szkoły Japońskiej w Warszawie. Mali Japończycy zagrają na bębnach taiko, tych samych, co często goszczący w Polsce zespół bębniarzy Yamato, choć oczywiście mniejszych ze względu na wzrost użytkowników. Tego dnia prawdopodobnie pierwszy raz w Polsce odbędzie się również warsztat tańca bon odori, który tańczony jest w Japonii podczas święta zmarłych Obon. Choreografia bon odori jest różna w zależności od regionu, z którego pochodzi – uczestnicy zazwyczaj poruszają się w kole, a ruchy odwzorowują różne czynności: walkę na miecze, łowienie ryb itp. Może to brzmieć trochę tajemniczo, ale w rzeczywistości są to tańce raczej nieskomplikowane, które w Japonii podczas festiwali tańczą zarówno dorośli, jak i dzieci.

(...)Podczas imprezy zostanie przeprowadzona akcja klubu Rotaract, „młodszego brata” organizacji Rotary, mająca na celu wspomóc ofiary kataklizmu w Japonii. Każdy będzie mógł złożyć własnego żurawia origami w zamian za niewielki datek. Celem akcji jest zebranie przynajmniej tysiąca żurawi, które wraz z pieniędzmi zostaną wysłane do Japonii, bowiem według japońskiej legendy tysiąc żurawi spełnia jedno życzenie.


Źródło:
http://www.japoniawzoo.pl/
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/japo ... 93547.html

noel ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/