Dyskusje www.japonia.org.pl

Kultura, sztuka i historia Japonii.
Teraz jest poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 16:30

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Mangazyn
PostNapisane: środa, 20 października 2004, 16:16 

Pewnie są tu ludzie którzy czytali Mangazyn.
Zapewne wiedzą też, co się stało. Nie wiem czy dobrze robię poruszając ten temat, ale chciałem się nań wypowiedzieć:) Byłem czytelnikiem Kawaii właściwie od początku, później przerzuciłem się na Mangazyn. Wszystko było spoko, tylko że ta cena rosła:) Nie wiem, jak Wy, ale ja myślę, że przy cenie 10 złotych udałoby się utrzymac Mangazynowi przy życiu.
Jeśli mam być szczery, to uważałem, że Redakcja Mangazynu trochę nadużywa zaufania, jakim została obdarzona przez te wszystkie lata tworzenia Kawaii. Cena jaką przyszło płacić za Ich nowe dziecko była dość duża, ale w sumie taki wydatek raz na jakiś czas to nie jakieś konkretne pieniądze. Chciałbym poznać Wasze opinie na ten temat, czy widzialibyście jakąś szansę na ożywienie pisma (chociaż tutaj powinni się wypowiadać redaktorzy)...
Ja mogę powiedzieć, że szkoda iż tak sie stało, ale chyba z ejdnej strony Pan Paweł Musiałowski miał rację, że jest u nas taka zapaść na rynku anime/mangi. Mnóstwo lduzi uważa się za prawdziwych fanów a kupuje/ściąga piraty (tu można podac także przykład rynku gier). Ja ze swojej strony nieuważam się za jakiegoś wielkiego fana, ale moja skromna kolekcja to orginalne filmy, na które zbierałem jakiś czas pieniądze... To ludzie w Polsce potrafią zabić swój własny rynek i nie ma się co dziwić, chociaż nie przypuszczałem, że dojdzie aż do takich "ruchów".
Prosze wypowiedzcie się.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 października 2004, 18:27 
Moderator

Tak - Mangazyn padł przez cenę - w obecnych czasach kiedy za darmo można wejść do internetu, wpisać nazwę jakiejś serii w wyszukiwarce i znaleźć masę stron poświęconych danemu tytułowi, magazyn tego typu może się utrzymać tylko jeśli:
a) ma niską cenę bo spora część ludzi kupi ponieważ lubi poczytać na papierze - ale nie kupi w cenie za która jest jakby nie mówić wygórowana...
b) mimo że cena jest wysoka, do pisma dodawane są ciekawe dodatki... i Mangazyn ku temu dążył - szkoda że nie ukazał się kolejny numer bo myślę że od następnego numeru sprzedaż drastycznie by wzrosła...

A tak zostaliśmy bez pisma o tej tematyce...

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 października 2004, 21:55 

No właśnie, w zasadzie każdy już powiedział co miał do powiedzenia (i nie chodzi tutaj, o to forum). Rynek anime? W tym roku 2 pozycje - Spirited Away, Arjuna (może coś jeszcze).
W tej formie nie widzę szans na ożywienie pisma (przecież niedawno upadło). Cena, moim zdaniem nie była wysoka; są na rynku pisma specjalistyczne w których jedna strona kosztuje ponad 2x więcej niż w Mz. Tylko że tam są artykuły których nie znajdziesz na sieci, tam dla jednego artykułu opłaca się kupić całe czasopismo. I do tego powinien dążyć Mz.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 października 2004, 22:02 

Hm... Co ja mogę napisać. Wiadomo że nie każdy ma chyba net, a nie każdy jest też na tyle rozgarnięty żeby jakieś pozycje samemu wyszukać, o niektórych sam dowiedziałem się z Mangazynu:)
A pomijając sam rynek u nas... Fakt że cena nie była wysoka, to czemu upadło? Brak Czytelników którzy woleli poczytać gazetkę w Empiku... Przesada:) Ciekawe czy ludzie się czegoś nauczą z tego, a może i nie...
Pozdrawiam

Tytuł: Re: Mangazyn
PostNapisane: czwartek, 21 października 2004, 22:06 

Norek napisał(a):
Mnóstwo lduzi uważa się za prawdziwych fanów a kupuje/ściąga piraty (tu można podac także przykład rynku gier). Ja ze swojej strony nieuważam się za jakiegoś wielkiego fana, ale moja skromna kolekcja to orginalne filmy, na które zbierałem jakiś czas pieniądze.

Wiesz myślałem podobnie jak ty gdy zaczynałem, ale jak zadzwoniłem do "Manga planet" (chyba tak się nazywa ta firma wysyłkowa) straciłem złudzenia. Gdy 4 lata temu chciałem zamówić pierwszą część filmu Ghost in the Shell, a pan po drugiej stronie słuchawki poinformował mnie że za wersję na kasecie VHS liczą sobie 139 zł to mi kopara opadła. Nawet nie pytałem ile kosztuje DVD, tylko podziękowałem. Poza tym trzeba sobie zdawać sprawę, że nie wszystko będzie dostępne w sprzedaży. Najlepszy przykład to serie telewizyjne. 13 odcinkową Arjune wydano na 2 płytach DVD. Zastanawiam się ile by zajeła ponad 200 odcinkowa seria One Piece :? Możliwe że któraś ze stacji w swojej nieograniczonej dobroci zlituje się nad nami puści jakąś wersję TV, tyle że będzie to na pewno z dubingiem niemieckim, angielski, francuski lub polskim - nie dziękuję.
Co do rynku gier to ceny są strasznie wyśrubowane i jeżeli już jakąś kupuję to jest to coś z extra klasyki lub tym podobnej serii gdzie ceny nie przekraczają 30zł. Znacznie gorzej jest z oprogramowaniem. W chwili obecnej studiuję i często jest mi potrzebny napradę drogi software, a nie stać mnie na to żeby co semestr kupować programy za kilka tysięcy złotych (nawiasem mówiąc to w tej kwesti jedynie Microsoft wychodzi naprzeciw potrzebom studentów).
Co do Mangazynu to tylko go przeglądałem ze względu oczywiście na cenę i jeśli mam być szczery to nie dziwi mnie że pismo padło.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 26 października 2004, 17:24 

Szczerze? Mnie to dziwi że pismo padło, bo wydać kilka złotych na dwa miechy to chyba nie jest dużo,a le dla niektórych widocznie za dużo...
Z resztą jedynym argumentem za piractwem jest cena, z czym się musze niestety zgodzić,a le myślę nadal, że nie można się nazywać prawdziwym fanem np. jakiejś serii, kiedy się ma w domu same piraty. Jednak to jest temat rzeka i walka z wiatrakami, świata się nie naprawi...
Szkoda tylko tego pisam, bo lduzie którzy je tworzyli byli obeznani w temacie. Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1