Dyskusje www.japonia.org.pl
http://www.japonia.org.pl/forum/

XV Dni Japonii w Warszawie
http://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=2124
Strona 1 z 1

Autor:  gary195 [ wtorek, 16 kwietnia 2013, 18:37 ]
Tytuł:  XV Dni Japonii w Warszawie

Obrazek

XV Dni Japonii w SGH

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki i Kultury Japońskiej przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na XV edycję Dni Japonii. Impreza odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2013 w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Al. Niepodległości 162). Jak co roku, nasz projekt został objęty patronatem honorowym Ambasady Japonii.

Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce 24 kwietnia o godzinie 15:20. Dokona go Prorektor SGH ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Pan Profesor Marek Gruszczyński. Podczas otwarcia wykład wygłosi zaproszony przez nas przedstawiciel Ambasady Japonii w Polsce. Po wykładzie zaprosimy wszystkich jego uczestników na poczęstunek sushi, który zapewni nasz sponsor - Restauracja Japońska Inaba.

Atrakcje tej edycji Dni podzielić można na dwie grupy:

- polityczno-ekonomiczne:
Główne miejsce zajmie tu dyskusja panelowa na temat przyszłości energetyki jądrowej w Polsce w kontekście katastrofy w Fukushimie, poprowadzona przez opiekuna naszego koła, dr. Krzysztofa Piecha. Gościć będziemy również przedstawiciela Mitsubishi Corporation, który opowie o inwestycjach japońskich w Polsce z perspektywy japońskiego pracodawcy i udzieli słuchaczom praktycznych wskazówek dotyczących ubiegania się o stanowisko w firmie japońskiej. Dr Andrzej Rzońca, członek Rady Polityki Pieniężnej, poruszy zaś w swoim wykładzie temat możliwych skutków ostatnich działań Banku Japonii w zakresie luzowania polityki pieniężnej.

-kulturalne:
Zaprosiliśmy Mistrzów Polski do poprowadzenia warsztatów gier japońskich: shōgi, mahjong (mājan), go, hanafuda, kendama. Ponadto razem ze Stowarzyszeniem Drogi Herbaty Urasenke Tankōkai Sunshinkai w Warszawie zorganizujemy pokaz ceremonii parzenia herbaty połączony z degustacją herbaty oraz, podawanych do niej, tradycyjnych japońskich słodyczy. Nie zabraknie popularnych każdego roku warsztatów przygotowywania sushi, które tym razem połączymy z nauką posługiwania się pałeczkami. Nowością w programie będą warsztaty wiązania furoshiki. Nawiązaliśmy także współpracę z dr. Radosławem Siedlińskim, wykładowcą PJWSTK - Pan Doktor wygłosi u nas wykład o tematyce cyberpunkowej, do którego wyświetlony zostanie specjalnie dobrany film.

To jeszcze nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy! Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową projektu: http://dnijaponii.wordpress.com/
UWAGA: Wszystkie atrakcje są bezpłatne, ale na niektóre obowiązują zapisy.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/