Dyskusje www.japonia.org.pl

Kultura, sztuka i historia Japonii.
Teraz jest niedziela, 12 lipca 2020, 23:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 31 sierpnia 2005, 10:21 

ENEMEF: Noc Anime odbędzie się 2 września (piątek). Start o 23:00, koniec około 5 rano. Miejsce imprezy to jak zawsze największe jednosalowe krakowskie kino Kijów

- RUCHOMY ZAMEK HAURU - PRZEDPREMIEROWO!,
- SPIRITED AWAY - W KRAINIE BOGÓW,
- KSIĘŻNICZKA MONONOKE.

Pierwszy po wakacjach krakowski ENEMEF to jedyna w swoim rodzaju okazja, aby ocenić zjawisko anime i mangi. Te trzy najbardziej znane na świecie (a przynajmniej w Polsce) filmy anime w ciągu jednej nocy to niepowtarzalna szansa, aby poznać i zrozumieć fenomen popularności japońskiej animacji, tworzonej na podstawie komiksów praktycznie w stu procentach ręcznie (bez użycia komputerów), znanej i nagradzanej na całym świecie (przykładem niech będą dwie, najważniejsze spośród kilkudziesięciu nagród: Oscar 2003 za Najlepszy Film Animowany i berliński Złoty Niedźwiedź dla filmu "Spirited Away").

http://www.enemef.pl/index.php?strona=m ... iasto=krak

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 1 września 2005, 11:13 

Ja byłam na ENEMEFie w Katowicach. Dokładnie ten sam wykaz filmów.
Dwa ostatnie anime widziałam, ale stosunkowo dawno temu i w domu, a nie na dużym ekranie. Ciekawa natomiast byłam Hauru. Wspaniałe anime, takie ciepłe, śmieszne, doskonałe, myślę, że na tą chwilę najlepsze w dorobku Miyazakiego! Gorąco polecam.

A, i trzeba się przygotować, że wyjdzie się z kina po 6. Całość się przedłuży (tak było w Katowicach, podejrzewam, że gdzie indziej również).

Polecam wszystkim, nawet tym, którzy nie oglądają anime masowo. Wszyscy będa zadowoleni (a ci, co nie będą zadowoleni, albo będa ściemniać, albo nie mają wyczucia dobrego smaku i nie wiedzą, co to prawdziwa sztuka animacji :) ).

Strefa czasowa: UTC + 1