Dyskusje www.japonia.org.pl

Kultura, sztuka i historia Japonii.
Teraz jest niedziela, 25 sierpnia 2019, 07:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 3 grudnia 2014, 10:22 

Kilka miesięcy temu natknąłem się w sieci na portal traktujący o Azji Dalekowschodniej, Orientalem. W mojej opinii wybija się z tłumu innych, podobnych i posiada stosunkowo sporą bazę artykułów na temat różnych krajów Azji, głównie Japonii, Chin i Korei, choć sporo jest też wpisów o Birmie, Indonezji itp.

Urzekła mnie zwłaszcza jedna rzecz. Chciałem bowiem użyć informacji z jednego tekstu w swojej publikacji naukowej, lecz natknąłem się na pewien problem. Otóż teksty pisane są bardziej w stylu publicystycznym niż naukowym (stąd brak m.in. przypisów i bibliografii), co utrudnia ich wykorzystanie podczas pisania własnych prac, choć z drugiej strony taka forma jest bardziej przystępna dla czytelników. Napisałem jednak do redakcji, czy mogą podać mi tytuły pozycji, z których korzystali podczas tworzenia danego wpisu i w tym samym dniu dostałem odpowiedź ze spisem użytych źródeł i gdzie szukać więcej informacji na ten temat. Podejście bardzo profesjonalne, z którym nie miałem okazji spotkać się do tej pory (podobne prośby na innych stronach są przeważnie ignorowane lub autorzy jako źródło podają Wikipedię...).

Nie chcę podawać tu linku do strony, żeby ten wpis nie został potraktowany jako reklama (znając nazwę wierzę, że sami tam traficie). Uważam jednak, ze warto dzielić się takimi przykładami i wspierać takie strony, które mają szansę zaistnieć na polskiej scenie azjatyckiej i zachowują się bardziej profesjonalnie od witryn uważanych za autorytety w danej dziedzinie. Poza tym większość wpisów jest naprawdę interesująca i dotyczy stosunkowo niszowej tematyki w polskiej sieci :)

P.

Strefa czasowa: UTC + 1