Dyskusje www.japonia.org.pl
https://www.japonia.org.pl/forum/

Japoński październik w Pałacu w Wilanowie - 03.10-30.11.2008
https://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=1627
Strona 1 z 1

Autor:  noel [ wtorek, 23 września 2008, 10:55 ]
Tytuł:  Japoński październik w Pałacu w Wilanowie - 03.10-30.11.2008

TERMIN: 03.10 - 30.11.2008
MIEJSCE: Pałac w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
WSTĘP: Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach szóstego Japońskiego października w Pałacu w Wilanowie jest bezpłatne i otwarte dla zainteresowanych. Obowiązuje potwierdzenie obecności na: japońskim wieczorze, pokazie zakładania kimon, chanoyu, warsztatach furoshiki i ikebany dla szkół: pod numerem telefou: 022 842 81 01 w. 156 lub w. 118 lub 022 842 81 12 mailowo: edu-wilanow@o2.pl
OPIS:
W tworzenie tegorocznego Japońskiego października w Wilanowie po raz pierwszy włączył się Klub Japoński w Polsce. Dzięki aktywności i zaangażowaniu jego członków Białą Salę pałacu dwukrotnie wypełni piękna polska i japońska muzyka. Odbędą się w niej bowiem dwa interesujące koncerty japońskich artystów, każdy inny. Wystąpią w nich: pianistka Kaori Okuzumi i skrzypaczka Ayako Ozaki oraz pianiści: Satomi Sugino, Yasuhiro Nastume, śpiewaczka Mio Nakamura z pianistką Mariką Suzuki. Koncerty upamiętnią zbliżającą się, ważną dla Polaków i Japończyków, rocznicę. Pierwszy odbędzie się w dniu rozpoczynającym szósty Japoński październik w Pałacu w Wilanowie a zarazem w dniu otwarcia w Dawnej Kuchni wystawy zatytułowanej Kakemono i nie tylko - malarstwo japońskie ze Zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Jej komisarzem jest Katarzyna Maleszko.

W tym roku specjalnie do Wilanowa przyjadą z Japonii mistrzynie – wysokiej rangi dyplomowane nauczycielki zakładania kimon i etykiety związane ze szkołą Sodo: Mari Chiba, Masako Takano, Hiromi Yabuki, Yoko Umezawa, a ponadto dwie asystentki: Hiroko Kishi, Kiyoko Nagashima oraz Wieńczysława Sato, sensei ikebany i chanoyu. Będą one współtworzyły tegoroczną edycję wydarzeń w Królewskim Wilanowie dołączając do wielu innych wspaniałych osób oraz instytucji. Za sprawą gości z Japonii odbędzie się pierwszy profesjonalny pokaz zakładania kimon w Pałacu w Wilanowie, a także chanoyu oraz po raz pierwszy warsztaty furoshiki dla młodzieży.

Odbędą się także pokazy Teatru Cieni - baśni japońskich. Najmłodsi będą mieć okazję do podróży do świata japońskich baśni z wysp dalekich, przyjemnej dla wszystkich, a dla dzieci i ich osobowego rozwoju niezmiernie ważnej.
Ponadto spotkania: z ikebaną, laką z wilanowskich zbiorów, o inspiracjach japońskich w sztuce polskiej, symbolice motywów roślinnych i zwierzęcych w sztuce japońskiej, na temat kolekcji japońskiej w Muzeum Narodowym w Warszawie - jednej z największych w Polsce oraz o świecie natury w komiksie japońskim mającym tak wielu miłośników także i w naszym kraju.

W listopadzie odbędzie się spotkanie z Henrykiem Lipszycem, znakomitym japonistą, Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio w latach 1991-1996 oraz z prof. Mitsuhiko Toho, Prodziekanem Wydziału Kultury Japonii w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych - zatytułowane: 'Nasz człowiek w Japonii'.


Wstępne kalendarium wraz z opisem imprez na stronie: http://www.kontynent.waw.pl/?d=content&typ=1&id=2399

Strona organizatora: http://www.wilanow-palac.art.pl/

noel ;)

Autor:  Kamil [ wtorek, 23 września 2008, 17:20 ]
Tytuł:  Re: Japoński październik w Pałacu w Wilanowie - 03.10-30.11.2008

http://www.japonia.org.pl/vi-japonski-p ... -wilanowie

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/