Dyskusje www.japonia.org.pl
https://www.japonia.org.pl/forum/

Smaki Japonii - 9 marca, Gdańsk
https://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=1705
Strona 1 z 1

Autor:  Hanami [ wtorek, 17 lutego 2009, 18:19 ]
Tytuł:  Smaki Japonii - 9 marca, Gdańsk

Hanami oraz Stowarzyszenie Polsko-Japońskie ICHIMON zapraszają na "Trójmiejskie spotkania z kulturą Japonii". Cykl imprez rozpocznie spotkanie "Smaki Japonii" poświęcone japońskiej kuchni.

Smaki Japonii

Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni słyną z zamiłowania do jedzenia. Przywiązują oni wagę nie tylko do smaku potraw, ale i do formy ich prezentacji. Dania japońskie są bardzo często arcydziełami, wykonanymi ze szczególną troską o każdy szczegół. Emanują subtelnym pięknem, prostotą i minimalizmem. Wraz z naczyniem, na którym są podane, tworzą harmonijny układ. Wszystko, co dzieje się wokół stołu, począwszy od produktów spożywczych i sposobów przygotowania potraw, na zasadach savoir-vivru skończywszy, składa się na obraz japońskiej kultury żywieniowej, która od wielu lat wzbudza zainteresowanie ludzi na całym świecie.

O sushi, sake, japońskich słodyczach i innych, mniej znanych w Polsce, ale równie ciekawych kulinarnych przysmakach z Kraju Kwitnącej Wiśni opowie Magdalena Tomaszewska-Bolałek -japonista, tłumacz, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" oraz Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii. Spotkanie ilustrowane prezentacją multimedialną.

Po spotkaniu zapraszamy na stoisko wydawnictwa Hanami oraz na degustację japońskich słodyczy i krakersów.

Termin: 9 marca, godzina 18:30
Miejsce: Villa "Palladium", ul. Czyżewskiego 20, Gdańsk Oliwa
WSTĘP WOLNY


Stowarzyszenie ICHIMON to grupa ludzi o wspólnych zainteresowaniach i pasjach poznawczych, których celem jest nawiązanie i propagowanie kontaktu pomiędzy kulturą polską i japońską. Pragniemy przybliżyć mieszkańcom Trójmiasta, i nie tylko, fascynującą sztukę Kraju Kwitnącej Wiśni i zaprosić do kreatywnej i wzajemnie inspirującej komunikacji
na tym polu.

http://www.hanami.pl
http://www.ichimon.pl

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/