Dyskusje www.japonia.org.pl
https://www.japonia.org.pl/forum/

Wystawa komiksu japońskiego w Warszawie
https://www.japonia.org.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=1863
Strona 1 z 1

Autor:  Hanami [ czwartek, 15 kwietnia 2010, 16:24 ]
Tytuł:  Wystawa komiksu japońskiego w Warszawie

Wystawa Komiks japoński – bogactwo stylów, bogactwo treści to podróż do świata sztuki sekwencyjnej z Kraju Kwitnącej Wiśni. „Delikatność”, „niedoskonałość”, „nietrwałość” przejawiająca się w normie estetycznej wabi, nawiązania do dorobku europejskich artystów, odwołania do mistrza drzeworytów – Kitagawy Utamaro oraz twórcy stylu Superflat – Takashiego Murakamiego czy wreszcie inspiracje włoską sztuką komiksową – wszystko to znajdziemy w pracach czterech bardzo znanych, japońskich twórców komiksowych.

Na dużych planszach zaprezentowane zostaną dzieła: Jirō Taniguchiego, Hinako Sugiury, Kiriko Nananan oraz Usamaru Furuyi.

Każdy z przedstawionych artystów ma swój własny styl, korzysta z innych środków ekspresji, inaczej prowadzi narrację graficzno-sekwencyjną. Łączy ich jedno – świetne opanowanie języka, jakim posługuje się komiks. Mistrzowsko wprowadzają odbiorcę w stworzony przez siebie świat, by przy pomocy słów i obrazów opowiedzieć przeróżne historie: smutne, pogodne, często zmuszające do refleksji. Autorzy z niezwykłą pieczołowitością portretują ludzi z różnych epok i kręgów kulturowych, malują poezję codzienności. Dzieje się tak, bo najbardziej interesuje ich człowiek, jego emocje, przeżycia, stany emocjonalne, doznania i lęki.

Miejsce wystawy: Na kłopoty... Bednarska, ul. Bednarska 28/30, otwarte codziennie od 11 do ostatniego gościa

Wernisaż: wtorek 20 kwietnia, godz. 18.00, wstęp wolny

Wystawa czynna od 9 do 26 kwietnia, wstęp wolny

Wystawa odbywa się w ramach Festiwalu Komiksowa Warszawa http://komiksowawarszawa.pl (24-25 kwietnia 2010) .

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/