Dyskusje www.japonia.org.pl

Kultura, sztuka i historia Japonii.
Teraz jest czwartek, 9 grudnia 2021, 06:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy Japonia wyjdzie z grupy?
TAK 58%  58%  [ 7 ]
NIE 25%  25%  [ 3 ]
Nie mam pojęcia 17%  17%  [ 2 ]
Liczba głosów : 12
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 08:29 
Moderator

Obrazek

Temat specjalnie dla tej dziedziny sportu. Proszę umieszczać tu wszystko co związane z piłką nożną w Japonii. A więc zaczynamy:

Wczoraj ( 30. 05. 06 )

Japonia 2 - 2 Niemcy

Obie bramki strzelił Naohiro Takahara ( zwłaszcza pierwsza bramka była godna uwagi )

http://www.crisscross.com/jp/news/374214

A teraz temat do dyskusji ( bez której nie może się przecież obejść ) -
Czy Japonia może zaistnieć (pozytywnie) na Mundialu ?. Mecz z Niemcami - Gospodarzami napawa optymizmem.
Ponadto dodałem ankietę - oczywiście jestem optymistą i wierzę, że Japończycy przynajmniej wyjdą z grupy.

Tak więc - Japoniaaaa goooolllllaaaa !

Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 12:03 

Ja jestem prawie pewna, że japonia wyjdzie z grupy [= Optymizmem napawa trener - Baiły Pele, zastanawiam się tylko, z jego szczęściem, w którym momencie coś pójdzie nie tak :roll:

(Tz. ja bym bardzo chciała, żeby wyszła Japonia, bo to że Brazylia to na pewno... Chorwacja mnie niepokoi tylko - ma ktoś informacje czy nie było jakiś sparingów Japonia - Chorwacja? )

Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 16:36 

Fajny temat. Lubię japoński team i śledzę jego poczynania.

Japonia grała z Chorwacją również w jednej grupie podczas MŚ 1998. Przegrała 0:1 i zajęła w niej ostatnie miejsce.

Podczas MŚ 2002 wyszła z grupy z pierwszego miejsca, ale miała łatwych przeciwników (Rosja, Tunezja i Belgia). Pozatym ściany zawsze pomagają gospodarzom:D W 1/8 uległa 0:1 Turcji.

Japan National Team - 2006 World Cup

GK
Yoichi Doi 7/25/1973 FC Tokyo
Yoshikatsu Kawaguchi 8/15/1975 Jubilo Iwata
Seigo Narazaki 4/15/1976 Nagoya Grampus
DF
Makoto Tanaka 8/8/1975 Jubilo Iwata --> edit: kontuzja, za Tanakę pojedzie 25 młodzian Teruyuki Moniwa z FC Tokyo
Tsuneyasu Miyamoto 2/7/1977 Gamba Osaka
Alessandro Santos 7/20/1977 Urawa Reds
Yuji Nakazawa 2/25/1978 Yokohama Marinos
Koji Nakata 7/9/1979 Basel
Keisuke Tsuboi 9/16/1979 Urawa Reds
Akira Kaji 1/13/1980 Gamba Osaka
Yuji Komano 7/25/1981 Sanfrecce Hiroshima
MF
Takashi Fukunishi 9/1/1976 Jubilo Iwata
Hidetoshi Nakata 1/22/1977 Bolton Wanderers
Shunsuke Nakamura 6/24/1978 Glasgow Celtic
Mitsuo Ogasawara 4/5/1979 Kashima Antlers
Junichi Inamoto 9/18/1979 West Bromwich
Shinji Ono 9/27/1979 Urawa Reds
Yasuhito Endo 1/28/1980 Gamba Osaka
FW
Atsushi Yanagisawa 5/27/1977 Kashima Antlers
Naohiro Takahara 6/4/1979 Hamburger SV
Keiji Tamada 4/11/1980 Gamba Osaka
Masashi Oguro 5/4/1980 Grenoble
Seiichiro Maki 8/7/1980 JEF United

Moim zdaniem w tegorocznych MŚ Japonia ma ogromną szansę wyjść z grupy i walczyć nawet o 1/4 finału (w 1/8 zmierzą się (o ile zajmą miejsce 2gie w swojej grupie F) ze zwycięscą grupy E, czyli albo USA, Włochami, Ghaną lub Czechami - prawdopodobnie będą to Czesi lub Włosi, czyli nie jest tak źle.

Co mnie niepokoi to fakt, ż team Japonii składa się wyłączne z doświadczonych zawodników. Co prawda nie są to ledwo biegające dziadki, a wręcz przeciwnie gracze w pełni ukształtowni i w dużej części w najlepszych momentach swoich karier. Jest to chyba najmocniejsza kadra od wielu wielu lat. Co dziwne nie ma natomiast młodych i perspektywicznych graczy. Po mundialu trener będzie musiał zdecydowanie przebudować zespół i niestety wróżę mu kilkuletnią zapaść. Już teraz powinno być kilku zmienników, którzy powinni zdobywać doświadczenie, a przecież tacy zawodnicy są, choćby 19 napastnik Sota Hirayama z Heracles Almeloo, który strzela bramki w lidze holenderskiej jak na zawołanie. Natomiast na chwilę obecną, najmłodszy reprezentant ma 25 lat!!! (jest już dwóch, po kontuzji Tanaki dołączył do składu drugi 25 latek Teruyuki Moniwa z FC Tokyo)

Jeśli nie teraz to kiedy?

Ciekawostka:
11 piłkarzy z obecnego składu reprezentacji Japonii grała na MŚ 2002, a 4 na MŚ 1998

Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 16:58 
Moderator

Dzięki za ocenę i podanie składu na mundial !

Szanse są. Naprawdę duże. Popatrzmy:

Trenerem Japonii jest Brazylijczyk. A tam szkoła trenerska naprawdę ma uznanie na całym świecie. Japonia właśnie gra z Brazylią. Wszyscy stawiają na Brazylijczyków jako pewniacy do tytułu. Ale ja chce zwrócić uwagę na poprzednie mistrzostwa. No kto by przy zdrowych zmysłach stawiał że Korea Płd i Turcja będą walczyć o trzecie miejsce. Kto by się spodziewał, że Grecja zdobędzie Mistrzostwo Europy. Futbol pełen niespodzianek ? Myślę, że nie. Takie niespodzianki wynikają z tego, że za dużo piłkarze rozgrywają meczy. Gwiazdy są po prostu przemęczone. Jestem niemalże pewien, że będą niespodzianki.

Czemu by Japonia nie była jedną z nich? Australia i Chorwacja to drużyny w zasięgu Japończyków. Zresztą nie chwaląc będę bliżej rywali Japonii ponieważ wyjeżdżam na mecz Australia - Chorwacja - że też nie udało mi się zdobyć biletów na Brazylia - Japonia :(
Jestem naprawdę dobrej myśli!

Z newsów - czytałem dziś Przegląd Sportowy:
Nakata ( chyba najbardziej doświadzczony zawodnik ) jest niezadowolony z atmosfery panującej w zespole. Wedługe niego piłkarze nie podchodzą z należytym skupieniem do meczów i całej imprezy. No zobaczymy czy te zastrzeżenia trafią do Japończyków.

Ogólnie przygotowywali się dosyć pieczołowicie - ot z ciekawostek np. dbali o to by w Japonii ( w czasie gdy trenowali na stadionach japońskich ) trawa na boisku była takiej samej wysokości jak na boiskach Niemiec. To się nazywa dokładność :D

Pozdrawiam !

Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 19:40 

Miyaguchi napisał(a):
No kto by przy zdrowych zmysłach stawiał że Korea Płd i Turcja będą walczyć o trzecie miejsce. Kto by się spodziewał, że Grecja zdobędzie Mistrzostwo Europy.

Korea była współorganizatorem i że tak powiem samo wyjście z grupy należało im się "z urzędu", ale dzielnie walczyli. Niestety na tych mistrzostwach stawiam, że wygra (bądź zremisuje) tylko z Togo, a z Francją i Szwajcarią dostanie takie baty,ze hoho. Natomiast Grecja sprawiła ogromną niespodziankę i... słuch po niej zaginął. Tak samo może być teraz właśnie z Japonią.

Miyaguchi napisał(a):
Zresztą nie chwaląc będę bliżej rywali Japonii ponieważ wyjeżdżam na mecz Australia - Chorwacja - że też nie udało mi się zdobyć biletów na Brazylia - Japonia :(

Zazdroszczę 8)

A oto spotkania, które wydają się mało interesujące dla szefów z telewizji i nie będzie ich na kanale publicznym:
12.6. 15.00 Australia - JAPONIA
13.6. 15.00 Korea Płd. - Togo
17.6. 15.00 Portugalia - Iran
17.6. 21.00 Włochy - USA
21.6. 16.00 Iran - Angola
22.6. 16.00 Ghana - USA
23.6. 16.00 Ukraina - Tunezja

Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 19:48 
Moderator

Cytuj:
Niestety na tych mistrzostwach stawiam, że wygra (bądź zremisuje) tylko z Togo, a z Francją i Szwajcarią dostanie takie baty,ze hoho.

Nie zgadzam się. Uważam, że Korea ma duże szanse na wyjście z grupy. To nieobliczalny zepsół. Wydaję mi się, że razem z Japonią wiodą prymat w Azjatyckiej strefie. No i pomimo, że nie grają u siebie to nadal mają 4 miejsce w świecie.

A co do Korei Płd:

Jutro 17:00 ( 1.06.06) Norwegia - Korea Południowa - mecz towarzyski

Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 19:51 

12.6. 15.00 Australia - JAPONIA - Premiere Sport, ZDF, ART World Cup, ITV, M6, M6 Swiss, ESPN-2, TSN, Polsat Sport Extra

13.6. 15.00 Korea Płd. - Togo - Premiere Sport, ARD, ART World Cup, BBC, M6, M6 Swiss, ESPN-2, TSN, UKTV G2, TV4 Szwecja, Polsat Sport Extra

17.6. 15.00 Portugalia - Iran - Premiere Sport, ZDF, ART World Cup, ESPN-2, TSN, TV4 Szwecja, Polsat Sport Extra

17.6. 21.00 Włochy - USA - Premiere Sport, ZDF, ART World Cup, TF-1, RAI, ABC, Sportsnet, SVT 1/2, Polsat Sport Extra

21.6. 16.00 Iran - Angola - Premiere Sport, ART World Cup, ZDF, ESPN-2, TSN

22.6. 16.00 Ghana - USA - Premiere Sport, ART World Cup, ZDF, ESPN, TSN

23.6. 16.00 Ukraina - Tunezja - Premiere Sport, ART World Cup, ARD, ESPN-2, TSN

Moja rada? Uczcie się niemieckiego ;-)

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 czerwca 2006, 12:08 
Moderator

Gorączka przedmundialowa trwa...Reklamy, hostessy - to wszystko już da się zauważyc...Ot popatrzcie np. na to:

Obrazek

Ciekawy chwyt :D

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 czerwca 2006, 09:29 
Moderator

A w nowym Metropolisie to czego można było się spodziewać:

http://metropolis.japantoday.com/tokyo/ ... eature.asp

Korzystając z okazji chciałbym umieścić zdjęcia japońskich piłkarzy co by uzupełnić Kluska, który z pewnością się nie pogniewa :D

BRAMKA:
Obrazek

Yoshikatsu Kawaguchi
(Jubilo Iwata)

Obrazek

Seigo Narazaki
(Nagoya Grampus Eight)

Obrazek

Yoichi Doi
(FC Tokyo)

OBRONA

Obrazek

Tsuneyasu Miyamoto
(Gamba Osaka)

Obrazek

Alessandro “Alex” Santos
(Urawa Reds)

Obrazek

Yuji Nakazawa
(Yokohama F. Marinos)

Obrazek

Koji Nakata
(Basel, Switzerland)

Obrazek

Yuichi Komano
(Sanfrecce Hiroshima)

Obrazek

Akira Kaji
(Gamba Osaka)

Obrazek

Makoto Tanaka
(Jubilo Iwata)

Obrazek

Keisuke Tsuboi
(Urawa Reds)

POMOC

Obrazek

Hidetoshi Nakata
(Bolton Wanderers, England)

Obrazek

Mitsuo Ogasawara
(Kashima Antlers).

Obrazek

Junichi Inamoto
(West Bromwich Albion, England)

Obrazek

Yasuhito Endo
(Gamba Osaka)

Obrazek

Takashi Fukunishi
(Jubilo Iwata)

Obrazek

Shunsuke Nakamura
(Celtic, Scotland)

Obrazek

Shinji Ono
(Urawa Reds)

ATAK

Obrazek

Atsushi Yanagisawa
(Kashima Antlers)

Obrazek

Naohiro Takahara
(Hamburg SV, Germany)

Obrazek

Masashi Oguro
(Grenoble, France)

Obrazek

Keiji Tamada
(Nagoya Grampus Eight)

Obrazek

Seiichiro Maki
(JEF United Chiba)

Myslę, że teraz nikt na Forum nie powinien pomylić Pana Nakaty z Panem Ono :P

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 czerwca 2006, 18:51 

Spoko :) Już widziałem je wcześniej w powiększeniu. Największą uwagę zwróciłem na oczy :wink: ... Zauważyłeś że co 3 ma niesynchroniczną wielkość gałek ocznych? Dziwne co? :D Hehe. Dobrze, że japonki mają normalne, śliczne, skośne oczki :D

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 czerwca 2006, 20:36 

Jak wam się widzi wyjście Japonii z grupy w świetle faktu, że Polska pokonała dziś Chorwacje? :mrgreen:

A jeszcze odwołując się do któregoś z wcześniejszych postów - nie wiem, czy to, że wszyscy zawodnicy są zgrani i doświadczeni może bardzo niepokoić. Zdecydowanie lepiej widze taką sytuacje, niż to co wyrabia Janas...

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 czerwca 2006, 21:58 
Moderator

Cytuj:
Spoko Smile Już widziałem je wcześniej w powiększeniu. Największą uwagę zwróciłem na oczy Wink ... Zauważyłeś że co 3 ma niesynchroniczną wielkość gałek ocznych? Dziwne co? Very Happy Hehe. Dobrze, że japonki mają normalne, śliczne, skośne oczki Very Happy

Ha ha ha - wow Cóż za spostrzeżenia :D Ale wiesz, że jak tak się przyjrzeć to naprawdę masz rację..Nobela dla Ciebie. No i Japonki zawszę będą miały normalne, śliczne, skośne oczki - żeby tak Ciebie budziły co rano to już byłby raj ;)

Cytuj:
Jak wam się widzi wyjście Japonii z grupy w świetle faktu, że Polska pokonała dziś Chorwacje? Mr. GreenA jeszcze odwołując się do któregoś z wcześniejszych postów - nie wiem, czy to, że wszyscy zawodnicy są zgrani i doświadczeni może bardzo niepokoić. Zdecydowanie lepiej widze taką sytuacje, niż to co wyrabia Janas...

No nadzieje rosną, szanse też...Chorwacja nie jest taka straszna. zresztą nic nie pokazała w poprzednich Mistrzostwach Świata. Żeby tak Brazylijczykom dokopać. :P

A i coś takiego jeszcze znalazłem:

Władze miejskie Bonn zabroniły kibicom Japonii świętować ewentualne sukcesy piłkarzy tego kraju w mistrzostwach świata skokami z mostów do rzeki, jak każe tradycja japońska

http://mundial.onet.pl/0,1247843,1334023,wiadomosc.html

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2006, 08:44 

Jak Polska pokonała Chorwację to Japonia powinna tym bardziej.

Nezumi - mnie niepokoi raczej fakt, że Japonia nie zakwalifikuje się do MŚ przez następne 8 lat. Do tej reprezentacji nic nie mam. Są w sile wieku i swoich możliwości. Zresztą już to pisałem....

"Japończyk Toru Kamikawa poprowadzi pierwszy mecz polskich piłkarzy w mistrzostwach świata w Niemczech - z Ekwadorem, 9 czerwca w Gelsenkirchen.

Sędziami asystentami w tym spotkaniu będą Yoshikazu Hiroshima (Japonia) i Kim Dae-young (Korea Południowa). Mecz otwarcia mistrzostw między Niemcami a Kostaryką będzie sędziować Argentyńczyk Horacio Marcelo Elizondo."

http://90minut.pl/news.php?id=416602

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 czerwca 2006, 09:12 
Moderator

A ja tylko jeszcze przypomnę że dziś gra:

Japonia - Malta

Korea Płd - Ghana

Wczoraj Chiny przegrały ze Szwajcarią 1:4 ( to tak jeśli chodzi o kraje orientalne )

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 czerwca 2006, 10:59 
Moderator

Japonia 1 - 0 Malta

Bramkę w 1 minucie meczu strzelił Keji Tamada

Korea Płd 1 - 3 Ghana

Czy wynik Japonii z Maltą jest satysfakcjonujący ? Raczej nie. Nie widziałem meczu ale zwycięstwo jedną bramką z takim zespołem nie nie napawa optymizmem. Może jednak grali drugim składem?
Martwi Mnie postawa Koreańczyków...

Wyniki Japanese Yamazaki Nabisco Cup

Cerezo Osaka 2 : 5 JEF UNITED Ichihara

Kashima Antlers 0 : 0 Gamba Osaka

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1